Lomi Lomi Masajı Nedir?

Lomi Lomi, Hawaii adasında yaşayan insanların konuştukları dilde “masaj” anlamına gelmektedir. Tipk bir yumuşak Hawaii masajı olan Lomi Lomi masajı, enerji (kan) dolaşımındaki tıkanıklıkları hedef alarak, belli bir ritimle akıcı bir şekilde uygulanır. Şamanizm inancının yaygın olduğu zamanlar Hawaii adasında “Kahuna” isimli şifacılar Lomi Lomi masajını sıkça uygularlardı. Bu masaj türü Krallara, yüksek seviyedeki bürokratlara ve üst komutadaki komutanlara layık görülürdü. Huna felsefesine sadık bir biçimde hayatını sürdüren Hawaii halkı, her insanın içinde sorunlarını çözebilecek güçte enerjiler olduğunu ve Lomi Lomi masajı ile bu enerjilerin aktif hale getirildiği yaygın bir inançtı. Zihin – vücut bağlantısının hayatın kilit anahtarı olduğuna inanan halk, zihnini daha da rahatlatacaklarını düşündükleri tüm fiziksel ve ruhsal terapileri denemekteydiler.

person holding white round ornament
Healing Music

Lomi Lomi Masajının Tarihçesi

Lomi Lomi masajının tarihi epey eski zamanlara dayanmaktadır. Zihin – vücut bağlantısına çok önem veren halk, herhangi bir kötü düşüncenin veya içinde bulunulan zor durumların vücutta bazı bölgelerdeki enerji (kan) akışını olumsuz yönde etkilediğine inanırdı. Lomi Lomi masajı uygulanmadan önce şifacılar ve şamanlar, kötü ruhları ve düşünceleri uzaklaştırmak için dua ederler, daha sonrasında Lomi Lomi masajına başlarlardı.

Lomi Lomi Masajının Tekniği ve Faydaları

Lomi Lomi masajıbelirli ritmik akışkanlıkla devam eden, zaman zaman dansı andıran bir masaj tekniğidir. Terapiden önce tüm ortam huzuru tetikleyici ince detaylarla donatılır. Loş ışık ve güzel kokular eşliğinde terapiye başlanır. Arkadan gelen hafif müzikle senkronize olarak Lomi Lomi masajı ile tüm vücudunuzda tahminlerinizin çok ötesinde bedensel ve zihinsel bir rahatlama mümkün.